Пројекат ИАУС-а, MINIPART, подржан у оквиру програма Призма, Фонда за науку

У оквиру програма ПРИЗМА, који је расписао Фонд за науку Републике Србије, истраживачима Института за архитектуру и урбанизам Србије (ИАУС), одобрено је финансирање пројекта у области друштвених и хуманистичких наука под називом MINIPART – „Improving participation in spatial planning of mining areas“ (Унапређење учешћа јавности у просторном планирању рударских региона), у периоду 2024-2027.

Руководилац пројекта је др Тамара Маричић, виши научни сарадник. На пројекту такође учествују:  др Маријана Пантић (ИАУС), др Милена Токовић (Географски факултет, Универзитет у Београду), проф. др Милован Вуковић (Технички факултет у Бору, Универзитет у Београду), и докторанд Душанка Милосављевић (Институт за филозофију и друштвену теорију). У својству спољних сарадника укључени су др Ана Перић Момчиловић (Факултет за архитектуру, планирање и политику заштите животне средине, Универзитет у Даблину) и др Јуха Котилаинен (Факултет друштвених наука и пословних студија, Универзитет Источна Финска).