Учешће Института за архитектуру и урбанизам Србије на састанку партнера у оквиру пројекта NONA у Кишињеву, Молдавији

Институт за архитектуру и урбанизам Србије (ИАУС) је учествовао на састанку партнера у оквиру пројекта NONA  у Кишињеву, Молдавији, од 17. до 20. јуна.

Наш тим је дочекан од стране градоначелника и представника општине Кишињев. Током састанка смо разматрали досадашње кораке у изради методологије за имплементацију зелених улагања у запуштеним подручјима и почели планирање пилот-акција у неколико региона и градова: Штутгарт (Немачка), Клуж-Напока (Румунија), Кишињев (Молдавија), Одеса (Украјина), Шабац (Србија), Веспрем (Мађарска), Габрово (Бугарска), Цазин (Босна и Херцеговина), Равне на Корошкем (Словенија) и Вировитица (Хрватска).

Другог дана радионице фокусирали смо се на идентификацију кључних актера и стратегију комуникације циљева пројекта за пилот подручје у Шапцу у сарадњи са представником градске управе града Шапца, господином Дејаном Вујићем. Ова активност, коју води MARA, значајно ће допринети тестирању методологије за зелена улагања.

Радујемо се даљем раду и успешном спровођењу пројекта!